Jön a mesterséges intelligencia, és visz néhány munkahelyet is – így dőlhet el, ki marad a rendszerben

„Az MI nem csupán átalakítja a munkát, hanem új gazdasági lendületet is adhat” – derült ki a Századvég elemzéséből.

A drónok úgy futottak be a köztudatba, hogy azok tájékozódását GPS koordináták segítik. Azonban ezt a módszert számos tényező akadályozhatja, például a kommunikációs műhold meghibásodása vagy kiiktatása, mely a rendszer teljes felbomlásához vezet. Vagyis vezethetne, ha nem lenne új ötlete egy izraeli startupnak.
A probléma elkerülésére a Sightec izraeli startup a mesterséges intelligencia előnyeit kihasználva mutatta be a GPS helymeghatározást mellőző navigációt segítő technológiáját.
– olvasható a Mashable honlapján.
Az AI drónt a NaviSight speciális szoftverével szerelték fel, ami a beépített kameráknak köszönhetően valós idejű navigálást tesz lehetővé.
Nemrégiben Izrael déli részén végeztek tesztelést a drónon ezzel az új technológiával, ami sikeresen zárult, ugyanis 5 kijelölt útvonalon is hiba nélkül teljesített. A drónok 3D-s kamerái képesek feltérképezni környezetüket, tehát a fejlesztéssel számos balesetveszélyes szituáció elkerülhető. Továbbá az a probléma sem merül fel többé, hogy a drónok elveszíthetik kommunikációs központjukkal a kapcsolatot.
Ez a technológia kiemelt szerephez juthat a nagyhatalmak (USA, Kína, Oroszország) közötti konfliktus esetén, mikor a műholdas rendszereket megbénítva káoszt idéznek elő a modern világ harcmezején.
A cikk szerkesztője: Sipiczki Fruzsina.